On Cümlelik Öykü: Öpücük

578744c7e8b963548f51718217206e84

“Boyun yetince bakarsın o kitaplara” demişti Ali Rıza Amca kitaplığın en tepesindekiler için. Benimse beklemeye niyetim yoktu. O ortalıktan kaybolunca yemek masası sandalyelerinden birini aşırdım, kitaplığa dayadım. Boyum, en üst raf için hala kısaydı. Bu kez de parmaklarımın üzerine çıktım; bir kitabı çektim ve dengemi kaybedip kitapla beraber yere düştüm. Düşmenin şiddetiyle kitap açılmış, benim de kıçım çok fena acımıştı. Açılan sayfada, kitabın arasına sıkıştırılmış, yarısı yanmış bir mektup duruyor; mektubun bir tek son cümlesi okunabiliyordu.

Bu olayın üzerinden 20 yıl geçti, belki daha da fazla  ama hala hatırlarım o cümleyi, hala da sırrına eremem: “Mektup başkalarının eline geçerse diye bilindik yerlerinden öpüyorum seni.” Halbuki ne bedenin ne öpücüğün bilinmezliği vardı; sevgiliyi başka bedenlerden ayıran neydi, neresiydi ki aşık,  bilindik yerlerinden öperek gizliyordu oraya kondurduğu öpücüğü?

10 Cümlelik öykü ile Cümlelik Öyküler serisinde sona gelmiş bulunuyoruz efendim. Belki başka can sıkıntısı zamanlarında yeniden saymaya başlarız cümleleri. O zamana kadar tüm yazma denemelerimize aşağıdaki şarkı eşlik etsin: “Biri seni sevene kadar hiç kimsesin” 

Sevgiyle kalın efendim.

Not: Cümlelik Öyküler’in müzikleri Spotify’da sizleri bekliyor. Dinlemek için: L I N K 

Karanlıktaki[zenci] Facebook’ta.eyes-in-the-dark1

 

Reklamlar

2 comments

  1. Olmadi ama agzimizia bir kasik bal caldin yine uzaklasiyorsun 🙂 Saka bir yana keyifle takip ettim seriyi, ertesi gunu heyecanla bekledim de denebilir, uzuldum bitirmene. Sevgiyle ve muhabbetle…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s